Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
І. ЗАГАЛЬНІ ЗАСАДИ
1.1. Положення про архів Дарницького районного суду м. Києва (далі - Положення) встановлює єдині засади діяльності, завдання, обсяг посадових обов'язків та основні вимоги щодо їх виконання, права та відповідальність працівників архіву Дарницького районного суду м. Києва.
1.2. Архів є структурним підрозділом канцелярії Дарницького районного суду м. Києва (далі – суд) і забезпечує діяльність суду з питань, що належать до компетенції архіву.
1.3.Основним завданням архіву суду є:
Ø ведення довідково-інформаційної роботи;
Ø ведення архіву, архівної справи в суді;
Ø експертиза цінності документів.
1.4. Положення про архів суду затверджується наказом керівника апарату суду.
1.5. Зміни і доповнення до Положення вносяться керівником апарату суду.
1.6. Структура, чисельність працівників архіву суду визначаються штатним розписом та структурою Дарницького районного суду м. Києва, затвердженими у встановленому законом порядку територіальним управлінням Державної судової адміністрації в м. Києві і мають забезпечувати якісне виконання покладених на архів суду завдань і функцій.
1.7. Архів суду забезпечує приймання на зберігання, зберігання, видачу судових справ, архівних документів, здійснює інші завдання, визначені Положенням про архів Дарницького районного суду м. Києва, затвердженим керівником апарату суду.
1.8. Архів суду очолює завідуючий архівом, який призначається на посаду та звільняється з посади керівником апарату суду.
1.9. У своїй діяльності працівники архіву суду керуються Конституцією України, Законами України "Про судоустрій і статус суддів", законодавством про боротьбу з корупцією, іншими законами України, указами і розпорядженнями Президента України, постановами і розпорядженнями Кабінету Міністрів України, актами Верховної Ради України, наказами, інструкціями та рекомендаціями Державної судової адміністрації України, Інструкцією з діловодства в місцевому загальному суді, іншими нормативно-правовими актами та цим Положенням.
ІІ. ФУНКЦІЇ ТА ЗАВДАННЯ АРХІВУ.
2.1. Організовує та забезпечує зберігання документів, які надійшли до архіву суду.
2.2. Організовує приймання та приймає на зберігання від відповідних працівників апарату суду судові документи та судові справи минулих років для подальшого їх зберігання.
2.3. Перевіряє правильність формування та оформлення судових справ під час їх передавання до архіву.
2.4. Здійснює контроль за систематизацією, розміщенням та обліком справ, які передані до архіву для подальшого їх зберігання.
2.5. Організовує роботу з експертизи цінності архівних документів та знищення судових справ і документів, які були відібрані для знищення як такі, що не мають наукової, історичної цінності та втратили практичне значення.
2.6. Веде прийом громадян, видачу копій судових рішень, інших документів, які зберігаються в архіві суду, та судових справ для ознайомлення учасникам судового розгляду відповідно до встановленого головою суду графіку прийому громадян архівом суду.
ІІІ. ОРГАНІЗАЦІЯ РОБОТИ АРХІВУ СУДУ
3.1. Архів суду очолює завідуючий архівом, який призначається на посаду і звільняється з посади наказом керівника апарату суду з дотриманням вимог трудового законодавства.
3.2. Завідуючий архівом планує та здійснює керівництво роботою архіву суду і відповідає за виконання покладених на архів функцій і завдань.
3.3. У разі відсутності завідуючого архівом його обов’язки виконує інший працівник суду закріплений за архівом суду на підставі наказу керівника апарату суду.
3.4. Працівники архіву суду призначаються на посади та звільняються з посад наказом керівника апарату суду з дотриманням трудового законодавства.
3.5. Функціональні обов'язки завідуючого архівом, архіваріуса та інших працівників архіву суду визначаються функціональними обов’язками, які затверджуються керівником апарату суду.
3.6. Документація архіву суду ведеться відповідно до установленого в суді порядку та згідно із затвердженою номенклатурою справ, Інструкцією з діловодства в місцевому загальному суді.
IV. ПРАВА ТА ОБОВ'ЯЗКИ ПРАЦІВНИКІВ АРХІВУ СУДУ.
4.1. Працівники архіву суду мають право:
Ø вимагати від канцелярії суду та працівників апарату суду належної передачі на зберігання документів та судових справ, оформлених згідно Інструкції з діловодства в місцевому загальному суді;
Ø повертати канцелярії суду та працівникам апарату суду на доопрацювання документи та судові справи, оформлені з порушенням встановлених вимог;
Ø давати канцелярії суду та працівникам апарату суду рекомендації з питань, що входять до компетенції архіву;
Ø інформувати керівництво суду про стан роботи з архівними документами та вносити пропозиції щодо її поліпшення ;
Ø в установленому порядку отримувати від працівників суду інформацію, необхідну для виконання посадових обов'язків;
Ø брати участь у нарадах, які проводяться головою суду (заступником голови суду) та керівником апарату суду (заступником керівника апарату суду).
4.2. Працівники архіву суду наділені іншими правами, визначеними функціональними обов’язками.
4.3. Працівники архіву суду зобов'язані:
Ø забезпечувати організацію, своєчасне і якісне виконання дорученої їм роботи;
Ø дотримуватись встановлених правил ведення діловодства;
Ø виконувати роботу у взаємодії з працівниками інших підрозділів суду;
Ø використовувати комп'ютерну техніку та засоби оргтехніки з метою підвищення ефективності та якості роботи архіву та суду в цілому.
4.4. На працівників архіву суду покладені також інші обов’язки, визначені функціональними обов’язками.
V. ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ
5.1. Працівники архіву, які не вживають заходів, передбачених цим Положенням, щодо дотримання чинних правил роботи з архівними документами та судовими справами, що призвело (може призвести) до втрат, псування, знищення вказаних документів чи судових справ, несуть відповідальність у встановленому чинним законодавством України порядку.